Každých pět vteřin v rozvojovém světe oslepne jeden člověk, každou minutu jedno dítě.
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky
7.2.2017 12:11

Zveme Vás na vernisáž výstavy "Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo omylů?"

LubumbashiStYvonneLowVisionJael6-bel

Přijďte se podívat na vernisáž výstavy 20.2.2017! Kromě shlédnutí fotek ze zemí, ve kterých Světlo pro svět působí, se můžete také dozvědět, jaké stereotypy brání lepšímu začleňování osob se zdravotním postižením do rozvojových programů.

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy

"Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo omylů?",

která bude zahájena dne 20. 2. 2017 ve 17.00 hodin v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky.

Vernisáž je veřejnosti přístupná a my se na Vás budeme těšit! Budeme rádi, pokud nám svou účast potvrdíte zde.

Výstava "Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo omylů?" informuje o poměrech, ve kterých žijí osoby se zdravotním postižením v rozvojových zemích a jaké překážky musejí často překonávat při začleňování do společnosti.

Pomocí 12ti výstavních panelů upozorňujeme na mýty, které jsou spjaté s rozvojovou spoluprací a se začleněním osob se zdravotním postižením. Inkluze osob s postižením do rozvojových programů je stále poměrně nové téma, které je často provázeno určitými předsudky nebo omyly. V rámci výstavy uvádíme deset nejčastějších mýtů spolu s komentáři, které vychází z dlouhodobých zkušeností Německé společnosti pro rozvojovou spolupráci (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit) v této oblasti a kterými se snažíme zmíněné mýty vyvrátit. Záštitu nad výstavou převzal poslanec Karel Schwarzenberg.

Na začátku vernisáže promluví výkonný ředitel Světla pro svět Richard Schinko a poslanec a předseda podvýboru pro rozvojovou spolupráci Karel Rais.

Výstavu zde bude možné shlédnout do 6. 3. 2017 po předchozí domluvě.


Jazykové mutace: cs"> en">