Každých pět vteřin v rozvojovém světe oslepne jeden člověk, každou minutu jedno dítě.
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

O SVĚTLE PRO SVĚT

SVĚTLO PRO SVĚT – Light for the World, o. s. je nevládní organizací, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a na systémovou podporu osob s postižením v rozvojových zemích.

Sdružení bylo založeno v České republice v srpnu 2007 jako sesterská organizace nevládních organizací sítě LIGHT FOR THE WORLD, která v oblasti pomoci nevidomým úspěšně funguje již od roku 1988.

Konfederace LIGHT FOR THE WORLD je jedna z nejvýznamnějších evropských organizací podporujících nevidomé a osoby se zrakovým či jiným postižením žijící v nejchudších oblastech naší planety. LIGHT FOR THE WORLD bylo založeno v roce 1988 ve Vídni a dnes má sesterské organizace v Bruselu a Praze.

Prostřednictvím partnerských organizací LIGHT FOR THE WORLD pracuje na 171 projektech ve 24 rozvojových zemích Afriky, Evropy, Asie a Latinské Ameriky. Zaměřuje se především na Afriku, kde podporuje 103 projektů.

LIGHT FOR THE WORLD úzce spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací (WHO), Mezinárodní společností pro prevenci slepoty (International Agency for the Prevention of Blindness – IAPB), International Disability and Development Consortium (spojení nevládních organizací v oblasti rozvojové spolupráce a podpory zdravotně postižených osob) a dalšími nevládními organizacemi i vládami jednotlivých států.

SVĚTLO PRO SVĚT je aktivním členem FoRS - českého Fóra pro rozvojovou spolupráci - platformy nevládních neziskových organizací, které se zabývají rozvojovou spoluprací a humanitární pomocí.

"Zaměřujeme se na pomoc těm skutečně nejpotřebnějším - chudým lidem se zrakovým či jiným postižením."

 

Darujte světlo nevidomým v Africe


Jazykové mutace: cs"> en">