Každých pět vteřin v rozvojovém světe oslepne jeden člověk, každou minutu jedno dítě.
Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

ZPĚT

 

VOLNÉ POZICE

Dobrovolnictví

V případě zájmu piště na kralova@svetloprosvet.cz

Momentálně sháníme dobrovolníky na tyto akce:

13. 10. 2016 - Světový den zraku - sháníme výpomoc na stánek a slepodráhu, na místě bude probíhat i měření zraku a vyšlapávání příspěvku na kole od nadace ČEZ

29. 10. 2016 - Noční běh Třebíč - výpomoc na stánek a slepodráhu, popř. řidič, nebo kdyby měl někdo svůj vlastní větší vůz, náklady na dopravu uhradíme

V průběhu roku sháníme dobrovolníky na tyto činnosti:

Pomoc na stáncích

Umíte mluvit s lidmi a baví Vás to?

Na letní festivaly a na sportovní akce ve spolupráci s Pražským mezinárodním maratonem hledáme dobrovolníky na výpomoc u našeho informačního stánku. Práce spočívá v podávání informací o naší činnosti, rozdávání propagačních materiálů, zodpovědnost za sbírkovou kasičku, komunikace s lidmi a zodpovídání jejich otázek, zajištění atrakcí pro děti, organizační výpomoc na místě a hlídání stánku (v případě hudebních festivalů i včetně přespání ve stánku). Výhodou je volný vstup na festival :)

Krasopisec

Rádi píšete, máte úpravný rukopis? Pak nám určitě dejte vědět. Vaší hlavní náplní by bylo psaní děkovných pohledů a přání k svátku.

Telefonista

Rádi komunikujete s lidmi? Ale nebojte, nejednalo by se o žádný telemarketing. Pouze o děkovné telefonáty našim dárcům. Pokud jste komunikativní a nedělává vám telefonování žádný problém, tak je tahle práce přesně pro vás.

Public Relation

Umíte psát články, vyhledávat prostory v časopisech, magazínech, na internetu?

Hledáme někoho, kdo by nám pravidelně psal články hodící se do příslušných tipů magazínů, vyhledával vhodné prostory pro napsané články, rozhovory a inzerci. Podmínkou jsou zkušenosti se psaním. Psát můžete z domova, pracovat ve svém volném čase, můžete i docházet k nám do kanceláře podle toho, jak máte zrovna čas.

Překladatelé

Nebo umíte anglicky, francouzsky, německy či holandsky tak, že můžete překládat?

Hledáme dobrovolníky na překlady našich materiálů, většinou nahodile. Podmínkou je dobrá znalost jazyka a překladatelské zkušenosti.

Pomoc v kanceláři

Umíte pracovat s počítačem?

Příležitostně potřebujeme pomoci v administrativě, vyhledáváním dat na internetu, tisku různých materiálů či dopisů. Někdy stačí opravdu jen hodinka či dvě týdně.

Běžce na běžecké akce

Rádi běháte?

Můžete nám pomoct nejen zakoupením startovního čísla. Ale i běháním v našem žlutém tričku. Nemůsíte zrovna běhat na akcích pořádaných PIM, ale můžete nás reprezentovat i na vaší oblíbené běžecké trase, třeba po Letné, nebo kolem řeky, čímž dáte vědět ostatním, že je tu Světlo pro svět.

Sdíleče - facebookery

Jste rádi na facebooku? Rádi sdílíte příspěvky?

Pak hledáme právě vás! Možná vás ani nenapadlo, že obyčejné sdílení, může zapadat do dobrovolnické činnosti, ale skutečně je tomu tak. Tím, že nasdílíte náš příspěvek nebo pozvánku na akci na vašem profilu, vykonáváte dobrovolnou činnost, za kterou jsme vám velice vděční.

Díky tomu nás uvidí vaši přátelé, kteří se budou moci dozvědět více o naší organizaci nebo dorazit na akci, kterou pořádáme.

Grafiky

Rádi vytváříte letáky, nebo bannery na web?

Příležitostně potřebujeme vytvořit poutavý letáček, výroční zprávu, nebo banner na web. Hodí se nám každé šikovné ručičky s nápaditou hlavičkou.

Hudebníky/muzikanty/skupiny

Rádi hrajete? Máte svojí kapelu?

Na různých akcích příležitostně potřebujeme doprovodnou kapelu. Takže pokud budete mít zájem hrát pro nás bezplatně, budeme rádi, když nám dáte vědět.

Fotografy

Rádi fotíte? Máte oko na zajímavé kompozice? Vlastníte svůj fotoaparát?

Bude rádi, když nám dáte vědět a půjdete nafotit naše dobrovolníky, běžce a další pomocníky na ruzné festivaly, běžecké akce a jiné pořádané osvětové činnosti.

Restauratéry, majitele kaváren a galerií

Vlastníte příjemnou a útulnou restauraci nebo kavárnu, kde je prostor pro pořádání konferencí a seminářů? Nebo galerii, kde je možné vystavovat naše fotografie, pořízené v rozvojových zemích (při cestách do Afriky za našimi projekty)?

Pak budeme rádi, pokud nám dáte vědět!

 

Pokud jste se našli aspoň v jednom odstavečku, tak hledáme právě Vás!

Staňte se naším dobrovolníkem!

Rádi Vám poskytneme více informací o nabízené dobrovolnické pozici, pokud nám zavoláte na 222 361 541 nebo napíšete  na email: info@svetloprosvet.cz nebo kralova@svetloprosvet.cz

 

Těšíme se na Vás!

Dobrovolnictví je samostatná činnost prováděná ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu.

Děkujeme všem, kteří se našimi dobrovolníky již stali a pomohli nám pomáhat!

Markéta a Martina na Birell Grand Prix 2014Běžci v našich barvách na Birell Grand Prix 2014Dobrovolníci při zapalování svíček do tvaru Afriky
Pavla ve Slepodráze na Světový den zrakuTerezka a Jana na Světový den zrakuTokhi Music na Světovém dni zraku
Tokhi Music na Světový den zrakuNevidomí běžec Jan Bauer a jeho průvodciSvětový den zraku u J.E.Purkyně, hrála Tokhi MusicJazykové mutace: cs"> en">