4. července, 4 hodiny ráno: Maratonec na střeše holešovického skleňáku

Ve čtvrtek 4. července brzy ráno začne René Kujan ukrajovat první kilometry maratonu na 130 metrovém oválu umístěném na střeše jedné vysoké kancelářské budovy v pražských Holešovicích. Svou akcí chce vyzvat ostatní, aby podpořili činnost Světla pro svět a/nebo Sportovního klubu vozíčkářů

V roce 2007 utrpěl René Kujan zranění při autonehodě, kvůli kterým si už nikdy neměl zaběhat. O necelých devět měsíců později zdolal svůj další maraton. A od té doby běhá, aby pomohl ostatním.

Kroužit po oválu tak brzy ráno začnu jednak proto, že ještě nebude takové vedro, ale také z toho důvodu, že po osmé hodině musím být v práci,“ vysvětluje s úsměvem René Kujan. „Pokud ale chcete být u toho, nemusíte vstávat tak brutálně brzy. V 7:30 ráno na YouTube kanálu Světla pro svět začne živý stream posledních pár kilometrů mého běhu, takže mě zájemci uvidí, když si budou dávat svou ranní kávu v pohodlí domova či u monitoru ve své kanceláři,“ dodává.

Darovat můžete jednoduše online na speciální darovací stránce Světla pro svět. Vaše příspěvky budou použity pro financování očních klinik Světla pro svět v subsaharské Africe. 

Příspěvky rovněž můžete poslat bankovním převodem na:

- dárcovský účet Světla pro svět: 6969696969/2700, poznámka pro příjemce „Střecha“

- transparentní sbírkový účet Sportovního klubu vozíčkářů: 2600062191 / 2010.

 Více informací v tiskové zprávě.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. :-)