Běžecká sezóna 2017 vrátila zrak 556 lidem

I letos bylo Světlo pro svět jedním z hlavních neziskových partnerů běžecké série RunCzech, která čítá například pražský maraton nebo večerní běhy na 5 a 10 kilometrů. Část našich příjmů tak tvořily výnosy ze startovného.

Zařídit jednu operaci šedého zákalu, který patří k hlavním důvodům slepoty v rozvojových zemích, umíme v přepočtu již za 800 korun. 

V letošní běžecké sezóně RunCzech jsme skrze prodej registrací utržili celkem 445 000 Kč, a proto jen tímto způsobem můžeme navrátit zrak 556 lidem. 

Velmi nás těší, že tyto prostředky pomohly Světlu pro svět získat i samy osoby se zrakovým postižením. Ve žlutém dresu Světla pro svět totiž běhá řada ambasadorů, včetně běžců se zrakovým postižením. Letos v našem dresu pod dohledem zkušených vodičů běželi například pokořitel Velké čínské zdi Ondřej Zmeškal, studentky pražského gymnázia pro nevidomé Eva Lesová a Terezie Hřídelová nebo náš dlouhodobý ambasador Honza Bauer.

Narodila jsem se pouze se zbytkem zraku. Nikdy bych nemohla běhat, kdybych sama nepodstoupila řadu očních operací, včetně operace šedého zákalu. I proto dnes pravidelně běhám v dresu Světla pro svět: snažím se pomoci navrátit zrak těm, kteří neměli to štěstí a nenarodili se v zemi s fungujícím zdravotnictvím,“ říká Eva Lesová.

Děkujeme za vaši přízeň a těšíme se opět na start příští sezóny!