Budu doktor a budu očkovat

Do školy má možnost chodit i 13letý Vincent. Je hluchoněmý, pravděpodobně od narození, sluchové postižení má i jeho matka.
Foto - kromě postižení sluchu trpí Vincent i nemocí zvanou vitiligo

Žijí v regionu Manga na jihu Burkiny Faso. Je to chudý venkovský region, kde je rozšířená infekční meningitida (zánět mozkových blan). Kvůli špatné zdravotní péči v regionu zůstává část pacientů neléčena a až 30ti procentům pacientů zůstává trvalé sluchové postižení. Ve spolupráci s katolickou církví, která v Burkině Faso provozuje téměř polovinu škol, jsme se v oblasti zaměřili na vzdělávání takto postižených dětí. 

Ve škole, kterou navštěvuje Vincent, tak již několik učitelů ovládá znakový jazyk a jsou proškoleni speciálně v práci se sluchově postiženými dětmi.  Děti, které se dostaly do programu v Manze mezi prvními, jsou dnes již hrdými absolventy středních škol. 

Kromě postižení sluchu trpí Vincent i nemocí zvanou vitiligo, která způsobuje ubývání pigmentu. I v jeho případě je proto zásadní práce terénního pracovníka, který musí pracovat s Vincentovým okolím a vysvětlovat, že nemoc např. není nakažlivá. Vincent je nadaný student, který rád čte a baví ho matematika. „Chci být doktor a očkovat lidi“, plánuje. Protože patří k menšině dětí s postižením, které mají přístup ke vzdělání, může se mu jeho sen splnit.

 Chcete pomoci dalším dětem jako je Vincent? Darovat můžete jednoduše na pár kliků online zde