Na světě žije 39 miliónů nevidomých.

Většina z nich žije v těch nejchudších zemích. U 80% z nich je přitom možné slepotu vyléčit nebo jí zcela předejít, protože nejčastější příčinou slepoty je šedý zákal, který se dá odstranit jednoduchou, 15minutovou operací. Kvůli neexistenci státem garantovaného zdravotnictví však tito lidé zůstávají slepí. Přitom stačí jen 800 korun a mohou opět vidět. 90% z nich žije v rozvojových zemích. U 80% z nich je možné slepotu vyléčit nebo jí předejít, pokud by v jejich zemi byla dostupná oční péče. Nejčastější příčinou slepoty je šedý zákal, který se dá odstranit jednoduchou, 15minutovou operací. Operací, která stojí v místních podmínkách okolo 800 korun.
Paní Ouatara po operaci znovu vidí

Naše nezisková organizace Světlo pro svět financuje budování očních nemocnic v nejchudších zemích Afriky. Zakládáme oční kliniky a školíme místní personál. Naše kliniky vznikají v regionech, kde žádné oční péče dostupná není, náš oční lékař je často jediný na oblast s jedním až dvěma miliony obyvatel. Zajišťujeme operace šedého zákalu, bojujeme proti šíření infekční oční nemoci trachomu. Pracujeme zejména v Etiopii, Burkině Faso, Mosambiku, Jižním Súdánu.

Šedý zákal postihuje i v Africe hlavně seniory, vlivem avitaminózy a častých očních infekcí ze závadné vody se ale nevyhýbá ani dětem a mladším lidem. Ročně na našich klinikách provedeme okolo 50 tisíc očních operací.

Přečtěte si příběhy několika našich pacientů:

    

 Pomozte nám změnit svět postižených. Darujte jednoduše a pohodlně online a navrátíte zrak jedné osobě v Africe.