Přeskočit na obsah

Pojďte si zaběhat, přispějete na dobrou věc!

  • Aktuality
  • Oční péče

Ultramaratony, maratony, půlmaratony, desetikilometrové nebo pětikilometrové závody, rodinné běhy a štafety. Světlo pro svět je již řadu let charitativním partnerem běžecké série pořádané firmou RunCzech. Ta letos přišla s novinkou „RunCzech Anywhere“, díky které si můžete trasu vyhlídnutého závodu zaběhnout i sólo mimo konkrétní termín běhu, a to kdykoliv do konce roku 2022. Třeba proto, že vám nevyhovuje datum jeho hromadného konání. A dokonce nepřijdete ani o medaili!

Běžci se registrují prostřednictvím platformy, přičemž virtuální závody začínají ve stejný čas jako jejich fyzické verze. „Na rozdíl od osobních závodů však mohou běžci absolvovat závod v průběhu celé sezóny a sčítat kilometry až do 31. prosince 2022,“ přibližuje koncept samotný RunCzech.

Dobrou zprávu je, že z každé letošní zaplacené registrace přes RunCzech Anywhere pošle RunCzech 5 procent z částky na podporu činnosti Světla pro svět.

S RunCzechem spolupracujeme už od roku 2010. Dlouhodobého vztahu i spolupráce si vážíme. Za těch třináct let dokázala kumulovaná podpora tisíců běžců vygenerovat částku dosahující 3 milionů korun. To odpovídá asi 3750 očním operacím, při kterých se odstraní šedý zákal.

Richard Schinko, výkonný ředitel Světla pro svět

„Je možné se zaregistrovat ještě před oficiálním startem a po začátku závodu kdykoli vyběhnout, svůj běh pomocí aplikace nebo běžeckých hodinek zaznamenat a výsledek následně zaslat ke schválení. Požadovanou trasu si také lze rozdělit a běžet ji na několikrát,“ říká Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech.

U tradičních hromadných běhů přitom stále platí, že běžec může při nákupu startovného přispět 200 korun jedné z vybraných neziskovek, mezi kterými je i Světlo pro svět. Navíc můžete podpořit a reprezentovat Světlo pro svět i tím, že si koupíte naše žlutá běžecká trička.

Zaregistrovat se ke konkrétním závodům se můžete na stránkách RunCzech Anywhere zde: https://www.runczechanywhere.com/cs/