Tisková konference RunCzech - Světlo pro svět aneb Běh vrací do života

2. května proběhla společná tisková konference společností RunCzech a Světlo pro svět u příležitosti konání 25. pražského maratonu.

Akci s názvem "Běh pomáhá: Vrací do života a zapojuje celou rodinu" moderoval Petr Koukal, za Světlo pro svět promluvili a o své životní příběhy se podělili jeho ambasadoři René Run Kujan a Michal Rezek.

Oba v minulosti sami překonali velké zdravotní potíže a dnes mohou pokračovat v běhání maratonů. “Běhával jsem maratony delší dobu, ten první byl roce 1998, mezitím jsem ho běžel sedmnáctkrát za sebou,” vypráví novinář a překladatel René Kujan, jenž po těžké autonehodě a operaci obratle dostal od lékařů zákaz sportování. “Nechtěl jsem se vzdát bez boje a po šestiměsíční rekonvalescenci jsem se začal zajímat o to, kdy mohu zaběhnout maraton. Už zase běhám a od té doby neběhám jen pro sebe. Je skvělé, že se člověk běháním může podělit o radost a někomu pomoci,” uvedl muž, který dokonce dvakrát oběhl Island a absolvoval také 32 maratonů během třiceti dnů.

Hudebník Michal Rezek se dokázal po složité srdeční operaci vrátit k maratonským tratím za šest měsíců a v současné době je jeden ze sluzebně nejstarších ambasadorů Světla pro svět. Na svém kontě má více než 100 ubehnutých maratonů.

Více informací najdete v tiskové zprávě.