Oční péče

Ouatara se usmívá. Díky lékařskému týmu Světla pro svět už teď opět zvládá svůj každodenní život. Operace šedého zákalu, která stála v přepočtu pouhých 800 kč, jí umožnila znovu se starat o své děti.

Ouatara po operaci

Zpět do světla, zpět do života

Ve Světle pro svět  věříme, že zrak znamená život. Naší náplní je vracení zraku -- a tím i nezávislého samostatného života -- lidem z rozvojových zemí.

285 miliónů lidí na světě žije se zrakovým postižením, 39 miliónů z nich jsou plně nevidomí. Přibližně 90% všech zrakově postižených osob žije v rozvojových zemích.

Za každým z těchto čísel je konkrétní člověk a jeho/její každodenní život. Děda, který nikdy neviděl svá vnoučata. Matka, která se chce postarat o své děti. Dítě, které nemůže chodit do školy.

V celých 80% případů by se přitom slepotě dalo zabránit nebo ji jednoduše vyléčit. České Světlo pro svět i další evropské organizace Light for the World  již mnoho let pracují na vymýcení odstranitelné slepoty. V 15 partnerských zemích spolu s lokálními partnery zajišťujeme operace šedého zákalu, distribuujeme léky, školíme oftalmology, stavíme oční kliniky a organizujeme terénní výjezdy lékařských týmů, které zajistí oční péči i v odlehlých oblastech. 

                                                    

 Co děláme:

  • Zajišťujeme operace šedého zákalu
  • Zajišťujeme operace očních víček po trachomu
  • Distribuujeme léky, které bojují s trachomem
  • Poskytujeme brýle a pomůcky při slabozrakosti

 

Další informace o nás:

Číst dál: 

Kontaktní osoba fundraising a komunikace: Zita Adamová

+420 606 941 171
adamova [at] svetloprosvet.cz

Co děláme

Roukiatou má šanci vést v budoucnu nezávislý život.

Roukiatou má postižení nohou. Terénní pracovník Světla pro svět jí poskytl podporu a péči, kterou potřebovala. Základ pro to, aby měla budoucnost.

Igliassu si hraje se spolužáky

Ještě před rokem nemohl Igliassu ani chodit. Jednu nohu má příliš krátkou. Díky rehabilitačnímu programu Světla pro svět už ale navštěvuje školu a hraje si s kamarády.

Rozsvěcujeme svíčky pro Afriku

Světlo pro svět v České republice získává finanční prostředky pro své rozvojové projekty v Africe. Zároveň se snaží prostřednictvím osvětové činnosti zvyšovat povědomí o situaci osob s postižením v rozvojových zemích.

 

V rámci osvětových projektů bojujeme s předsudky a ukazujeme kontext rozvoje, ve kterém na osoby se zdravotním postižení nemůžeme zapomínat. Pracujeme také s tvůrci programových politik na tom, aby osoby se zdravotním postižením nebyly opomínáni při tvorbě strategických dokumentů.