Všem chci vyprávět svůj příběh

Mayecha Mahe už zase živí svou rodinu.
Mayecha už se opět stará o svou rodinu

Mayecha Mahe je 65-letý zemědělec z etiopského Bolla-Anko. Se svou ženou má pět dětí, ale dnes už s nimi bydlí doma jen nejmladší dcera.

Před třemi lety se u Mayechy objevily první problémy s očima, poslední rok už byl úplně slepý na pravé oko. Předtím byl velmi aktivní, pěstoval sladké brambory a ječmen. Od té doby, co viděl jen na jedno oko, už toho ale moc neudělal. Byl z toho hodně smutný.

Jedno z jeho vnoučat si přečetlo oznámení o příjezdu lékařského týmu na místní zdravotní stanici v Kembu na vývěsce ve vesnici a řeklo o něm dědečkovi. Kembo je asi třicet kilometrů od vesnice Bolla-Anko a žije tam Mayechův bratr, u kterého mohou přespat.

Mayecha se operace bál a pochyboval, že znovu uvidí. Teď, při pohledu zpět, je šťastný, že sebral odvahu. „Je skvělé znovu vidět“, říká. Pro Mayechu je nejdůležitější, že bude moct znovu pracovat a materiálně se postarat o svou rodinu. Na závěr nám řekl: „Chci pomoct i těm ostatním, kdo mají problémy s očima, aby i oni mohli přijít do Kemba na léčbu. Všem chci vyprávět svůj příběh!“

Chcete pomoci dalším lidem, jako je Mayecha? Darujte jednoduše a pohodlně online.