Přeskočit na obsah
Im Endiro Café wird in Gebärdensprache kommuniziert. Ein junger Mann mit Mundschutz steht vor einer roten Kaffeemaschine und bereitet frischen Kaffee zu.
Im Endiro Café wird in Gebärdensprache kommuniziert © Erika Bojarczuk

Ekonomická soběstačnost

Odborná příprava a rozvoj dovedností jsou pro mladé lidi se zdravotním postižením klíčové.

  • 64% osob se zdravotním postižením je nezaměstnaných.
  • 80% pracovních míst na celém světě vyžaduje technické a odborné dovednosti.
  • Mít odborné dovednosti dává lidem se zdravotním postižením o 20% vyšší šanci najít si práci.

Zatímco 64% mladých lidí se zdravotním postižením na celém světě nemá zaměstnání, u jejich vrstevníků bez zdravotního postižení je to 40%. Odborná příprava osob se zdravotním postižením v chudých zemích svou úrovní často nedosáhne ani na běžné požadavky trhu práce.

K čemu je dobrá inkluze?

Umožňujeme lidem se zdravotním postižením, aby si prostřednictvím vzdělání sami určili svou budoucnost, a to bez ohledu na jejich věk. Přitom se snažíme o všestranné přístupy, aby si lidé se zdravotním postižením mohli splnit své sny.

Inkluzivní odborné vzdělávání

Šance na zaměstnání se u lidí se zdravotním postižením díky odbornému vzdělávání zvyšuje z 9 % na 29 %. Inkluzivní vzdělávací instituce jsou cenově efektivnější než ty oddělené pro osoby se zdravotním postižením. Inkluzivní odborné vzdělávání posiluje sociální vazby mezi studenty s postižením a bez něj.

Kvalitní školení

Školíme odborné lektory v inkluzivních dovednostech, jako jsou znaková řeč a Braillovo písmo. Rozvíjíme informovanost a zpřístupňujeme výukové materiály, aby se mohli do výuky zapojit všichni.

Pracovní dovednosti

Poskytujeme profesní poradenství pro studenty se zdravotním postižením a pomáháme jim s  jejich prvními pracovními zkušenostmi. Spolupracujeme s technickými a odbornými vzdělávacími institucemi, abychom mladým lidem se zdravotním postižením poskytli inkluzivní učební osnovy, přístupné prostory a odborné vzdělání přizpůsobené požadavkům trhu práce.

Inkluzivní podniky

Školíme zaměstnavatele, jak mohou přizpůsobit svá pracoviště potřebám osob se zdravotním postižením tak, aby byla plně inkluzivní a přístupná.