Přeskočit na obsah
Zwei Frauen in Rollstühlen sitzten nebeneinander unter einem Baum. Beide tragen blaue Kleidung und schauen sich amüsiert an.
Burkina Faso © Gregor Kuntscher

Náš cíl

Věříme, že v inkluzivní společnosti je místo pro každého.

Hinter einer Holzschulbank sitzen viele Kinder und heben die Arme. Sie schauen nach rechts. Daneben sitzt ein Bub in einem Rollstuhl und hebt ebenfalls lachend die Arme.
Inklusive Bildung (c) Licht für die Welt

Světlo pro svět – Light for the World je nevládní organizací, která se zaměřuje na léčbu slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa, zejména v Africe.

Naše mise a poslání

Posláním Světla pro svět je prevence a léčba slepoty a podpora osob se zrakovým či jiným postižením v nejchudších zemích světa.

Žít s postižením v nejchudších zemích světa znamená patřit mezi nejchudší obyvatele naší planety. Pomáháme těm nejpotřebnějším, bez ohledu na jejich národnost, etnickou příslušnost, pohlaví či náboženské vyznání.

Zaměřujeme se na operace šedého zákalu, prevenci trachomu a léčení jeho následků. Zajišťujeme rehabilitace dětí s postižením a jejich začleňování do společnosti, podporujeme inkluzivní vzdělávání. Pomáháme lidem s postižením získat práci a osamostatnit se. Advokační činností prosazujeme změny v legislativě. Snažíme se prolomit bariéry ve společnosti, aby každý člověk mohl plně využít svého potenciálu.

Na co se zaměřujeme:

Zachraňujeme zrak

90% lidí, které postihla ztráta zraku, lze pomoci.

Práva osob se zdravotním postižením

Usilujeme o inkluzivní prostředí, kde každý může využít svého potenciálu.