Přeskočit na obsah
South Sudan Juba Nyabedeng (11) Silvana Lawrence (47) Light for the World Sophia Mohamed Photo Jaco Klamer 7-03-2016 Nyabedeng has a physical disability, is in a CBR programme (Sophia Mohammed visits her as a pherapist) and hopes to go to school one day. Her mother is very actively advocating for girls education in Juba. Her pictures and story was used in several publications. Restricted - for political reasons concerning South Sudan, please do not use this story and pictures anymore. For more information, please contact Malte Fähnders.

Staň se dobrovolníkem

Chcete pomoci a dělat smysluplnou práci?

V průběhu roku sháníme dobrovolníky na tyto činnosti:

  • Pomoc na stáncích

Umíte mluvit s lidmi a baví Vás to? Na letní festivaly a na sportovní akce pořádané společností RunCzech hledáme dobrovolníky na výpomoc u našeho informačního stánku. Práce spočívá v podávání informací o naší činnosti, rozdávání propagačních materiálů, zodpovědnost za sbírkovou kasičku, komunikace s lidmi a zodpovídání jejich otázek, zajištění atrakcí pro děti, organizační výpomoc na místě a hlídání stánku (v případě hudebních festivalů včetně přespání ve stánku). Výhodou je volný vstup na festival.

  • Krasopsaní

Rádi píšete, máte úpravný rukopis? Pak nám určitě dejte vědět. Vaší hlavní náplní by bylo psaní děkovných pohledů našim dárcům.

  • Telefonování

Rádi komunikujete s lidmi? Ale nebojte, nejednalo by se o žádný telemarketing. Pouze o děkovné telefonáty našim dárcům. Pokud si po telefonu rádi povídáte, tak je tahle práce přesně pro vás.

  • Překlady

Umíte anglicky, francouzsky, německy či holandsky tak, že můžete překládat? Hledáme dobrovolníky na překlady našich materiálů, většinou nárazově. Podmínkou je dobrá znalost jazyka a překladatelské zkušenosti.

  • Pomoc v kanceláři

Umíte pracovat s počítačem? Příležitostně potřebujeme pomoci v administrativě, s vyhledáváním dat na internetu, tisku různých materiálů či dopisů. Někdy stačí opravdu jen hodinka či dvě týdně.

  • Běhání

Rádi běháte? Můžete nám pomoct nejen zakoupením startovního čísla. Ale i běháním v našem žlutém tričku. Nemusíte zrovna běhat na akcích pořádaných PIM, ale můžete nás reprezentovat i na vaší oblíbené běžecké trase v parku nebo kolem řeky, čímž dáte vědět ostatním, že tu Světlo pro svět je.

  • Grafika

Rádi vytváříte letáky, nebo bannery na web? Příležitostně potřebujeme vytvořit poutavý letáček, výroční zprávu nebo banner na web. Hodí se nám každé šikovné ručičky s nápaditou hlavičkou.

  • Fotografie

Rádi fotíte? Máte oko na zajímavé kompozice? Vlastníte svůj fotoaparát? Bude rádi, když nám dáte vědět a půjdete nafotit naše dobrovolníky, běžce a další pomocníky na ruzné festivaly, běžecké akce a jiné pořádané osvětové činnosti.

  • Restaurace, kavárny a galerie

Vlastníte příjemnou a útulnou restauraci nebo kavárnu, kde je prostor pro pořádání konferencí a seminářů? Nebo galerii, kde je možné vystavovat naše fotografie, pořízené při cestách do Afriky za našimi projekty? Pak budeme rádi, pokud nám dáte vědět!

Pokud jste se našli aspoň v jednom odstavečku nebo vás napadají další možnosti pomoci, tak hledáme právě Vás!