Přeskočit na obsah

Oční péče

Ein Licht für die Welt Mitarbeiter begleitet zwei Frauen auf dem Weg durch ein gründes Feld.
Ein Licht für die Welt Mitarbeiter begleitet zwei Frauen auf dem Weg durch ein grünes Feld.

Ve Světle pro svět věříme, že zrak znamená život. Naší náplní je vracení zraku, a tím i nezávislého samostatného života, lidem z rozvojových zemí.

Okolo 90% všech zrakově postižených lidí na světě žije v rozvojových zemích. Všechno jsou to konkrétní lidé se svými vlastními osobními příběhy. Děda, který nikdy neviděl svá vnoučata. Matka, která se chce postarat o své děti. Dítě, které nemůže chodit do školy.

Ve většině případů by se přitom slepotě dalo zabránit nebo ji jednoduše vyléčit. České Světlo pro svět i další evropské organizace Light for the World již mnoho let pracují na vymýcení odstranitelné slepoty. V našich programových zemích spolu s lokálními partnery zajišťujeme operace šedého zákalu, distribuujeme léky, školíme oftalmology, stavíme oční kliniky a organizujeme terénní výjezdy lékařských týmů, které zajistí oční péči i v odlehlých oblastech. Angažujeme se v boji proti tropickým nemocem, které neúměrně postihují obyvatele zemí s nízkými příjmy.

Oční péče

Ztráta zraku souvisí se socioekonomickým znevýhodněním. Špatný zrak přispívá k nerovnostem mezi marginalizovanými a sociálně znevýhodněnými skupinami obyvatel. Přibližně 90% ...

Opomíjené tropické nemoci

Opomíjené tropické nemoci (NTD) postihují celosvětově více než jednu miliardu lidí. Vyskytují se převážně v chudých regionech a oblastech s ...