Přeskočit na obsah
Eine Gruppe von Mädchen in unterschiedlichem Alter steht vor einer Backsteinmauer und lächelt in die Kamera. Alle tragen bunte Kleidung.
Als Neimata mit ihren Freunden spielte, bekam sie einen heftigen Schlag auf ihr linkes Auge. Die Probleme waren so unangenehm, dass sie nicht mehr zur Schule gehen konnte. Im September 2019 wurde sie mit dem Kaya CBR-Programm in Kontakt gebracht und ist jetzt auf Suche für eine inklusive Schule mit unserer Unterstützung. Burkina Faso 2020 © Licht für die Welt

Dárcovská služba

Děkujeme vám za váš zájem přispět na Světlo pro svět! Naši příznivci jsou našimi nejdůležitějšími spolupracovníky – jste to vy, kdo umožňuje realizaci našich projektů. Těším se na vás!

Jakob Lintner – kontaktní osoba pro váš dar

Často kladené otázky o darech

 • Jak mohu přispět na Světlo pro svět?
  Chcete-li přispět měsíčně nebo jednorázově, klikněte zde. Je to rychlé, snadné a bezpečné. Přijímáme dary prostřednictvím kreditní karty, Paypal, bankovního převodu, Google Pay a Apple Pay. Pokud chcete mít jistotu, že váš dar bude mít co nejdelší účinek, proč nevyužít možnost trvalého měsíčního příspěvku?
 • Jaká část mého daru jde přímo příjemcům?
  Pokud není váš dar přidělen na konkrétní projekt, jde 75 % z něj přímo na naše programy. Zbývajících 25 % pokrývá naše administrativní náklady, které nám umožňují bezpečnou a spolehlivou práci v zemích, kde realizujeme projekty. Více informací si můžete přečíst v naší zprávě o činnosti: https://licht-fuer-die-welt.at/transparenz.
 • Jak si mohu být jistý, že můj dar je bezpečný a bude použit zodpovědně?
  Je pro nás velmi důležité, abychom s vašimi dary nakládali transparentně a spolehlivě. Rakouská pečeť kvality dárcovství je zárukou, že si tím můžete být jisti. Světlo pro svět je držitelem tohoto certifikátu od roku 2001. Pečeť schválení dárcovství je zárukou, že s vaším darem nakládáme zodpovědně a obezřetně a že jej dopravíme tam, kde může mít největší dopad. Více informací o pečeti schválení dárcovství najdete zde: https://www.osgs.at/licht-fuer-die-welt.
 • Mohu přispět do konkrétní země?
  Světlo pro svět velmi rádo využije váš dar tam, kde je ho nejnaléhavěji zapotřebí. Pokud byste přesto chtěli přispět na konkrétní zemi nebo projekt, neváhejte kontaktovat náš tým na adrese info@licht-fuer-die-welt.at.
 • Mohu darovat předměty, jako jsou brýle?
  Děkujeme, že chcete podpořit nevidomé a slabozraké lidi. Jsme velmi spokojeni. Vzhledem k tomu, že naše projekty jsou koncipovány jako udržitelné a místní, není bohužel možné darovat brýle přímo na naše projekty. Staré brýle můžete odevzdat ve Vídni v Apoštolátu pro nevidomé (Stephansplatz 6/VI, 1010 Vídeň). V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte e-mailem na adrese info@licht-fuer-die-welt.at nebo telefonicky na čísle 01/810 13 00.
 • Jak mohu přispět na jméno blízké osoby nebo na jméno společnosti?
  Budeme rádi, pokud budete chtít Světlo pro svět podpořit jménem ostatních! Můžete to uvést ve svém daru. Pokud byste chtěli předat i malý dárek (certifikát), kontaktujte nás prosím telefonicky na čísle 01/810 13 00 nebo e-mailem na adrese info@licht-fuer-die-welt.at. Náš tým pro vás rád připraví osobní certifikát.
 • Je můj dar odečitatelný z daní?
  Vaše dary Světlu pro svět jsou odečitatelné od daní. Každoročně v lednu podáváme finančnímu úřadu hlášení za celý předchozí rok. Abychom mohli váš dar odečíst, potřebujeme vaše celé jméno podle registračního formuláře a datum narození. Tyto informace můžete kdykoli poskytnout e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím tohoto formuláře.
 • Jak mohu aktualizovat nebo zrušit svůj dar nebo údaje o dárci?
  Vaši adresu nebo podobné údaje rádi kdykoli aktualizujeme. Pokud si přejete změnit nebo zrušit dar nebo trvalý příkaz, zašlete své jméno a žádost na adresu info@licht-fuer-die-welt.at nebo zavolejte na číslo 01/810 13 00.

Od roku 2001 získává Světlo pro svět každoročně rakouskou pečeť za dárcovství. Pečeť schválení dárcovství je zárukou, že s vaším darem nakládáme zodpovědně a obezřetně a že jej odvážíme tam, kde může mít největší přínos. Více informací o Pečeti kvality dárcovství najdete zde: https://www.osgs.at/licht-fuer-die-welt.

Máte nějaké otázky?

Více se dozvíte ve zprávě o činnosti 2020

podrobnější informace o nákladech a správě Světla pro svět ve zprávě o činnosti a dozvíte se, jak zajišťujeme správné využívání finančních zdrojů.

Tätigkeitsbericht 2020

pdf – 3 MB