Ke stažení: Newsletters

Třetí letošní newsletter Přes překážky je zde. Dočtete se v něm, jaká je současná situace v Jižním Súdánu či jak jsme letos posílali světlo na festivalu Mighty Sounds.

cz

Přinášíme druhý letošní newsletter Přes překážky.

cz

Přinášíme první letošní číslo novinek ze světa rozvoje. Dočtete se v nich například o tématu turismu v rozvojových zemích či o tom, jakých běžeckých závodů se letos zúčastníme.

cz

Přinášíme další sérii novinek ze světa rozvoje.

cz

Přinášíme pár novinek ze světa rozvoje - např. článek Cesta za světlem z Indie, fotky ze soutěže krásy albínů, která se konala v Keni anebo pozvánku na naši výstavu "Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce: 10 faktů nebo mýtů."

cz

Poděkování za běžeckou sezónu 2016 a otevření nové

cz

Podzim je skoro za námi a po delší pauze přinášíme další novinky z oblasti rozvojové spolupráce se zaměřením na osoby se zdravotním postižením. Mezi hlavní zprávy patří, že jsme spustili výstavu s názvem "Zdravotní postižení a rozvojová spolupráce - 10 faktů nebo omylů," ve které informujeme o častých nepravdách, které se při rozhovoru o mezinárodní spolupráci nejčastěji vynořují. Také proběhl Světový den zraku, který jsme využili na zviditelnění aktivit, které se přímo týkají oční péče a naší práce v zahraničí.

cz

Pokud jste 2. září nemohli sledovat dokument o malé Dami na ČT 24, podívejte se na její příběh v archivu ČT. Premiéra dokumentu byla spojena s diskuzí s reportérem Michalem Kubalem, zakladatelem Světla pro svět Martinem Filipcem a výkonným ředitelem Richardem Schinkem, a s upoutávkou v Událostech.

cz

Světlo pro svět získalo zcela zdarma 100 voucherů na noční běhy Night Run Praha, Night Run České Budějovice a Night Run Olomouc. Cena registrace přes nás je stejná jako u organizátora - 500 Kč a celá částka bude věnována na léčbu slepoty v Africe! Každý účastník dostane i pamětní dárek.

cz

Před pár týdny jsme se vydali s Českou televizí natáčet do Etiopie na naši kliniku v Arba Minch. Vytipovat správný příběh pro dokument nebylo vůbec jednoduché, stejně jako natočit na místě vše, co jsme si předsevzali. Jak natáčení nakonec dopadlo, se můžete přesvědčit tento pátek 2. září na ČT 24 v 20.00 hodin.

cz

Léto je v plném proudu a vy jistě, stejně jako my, poctivě trénujete na 10 km smíšený běh nebo dámský 5 km běh. Ani letošní rok nebude výjimkou a Vy opět můžete získat startovní číslo přes Světlo pro svět. Na startu se mimo jiné setkáte s našimi nevidomými běžci a jejich traséry. Pokud ještě nemáte, můžete si od nás zakoupit žluté běžecké tričko s reflexním logem a společně tak zažlutíme centrum Prahy. Kdyby Vám za osmým kilometrem docházeli síly, nezapomeňte se podívat doleva na Letenské schody ozářené svíčkami ve tvaru Afriky. Uslyšíte africké bubny a jejich rytmus Vás požene do cíle s myšlenkou, že neběžíte pouze pro sebe, ale i pro dobrou věc. Birell Grand Prix i Adidas běh se běží 10. 9. 2016 - nočním centrem Prahy.

cz

Z Austrálie do Bangkoku delší, zato horší cestou. Tak jel cestovatel Dan Přibáň s posádkou a dvěma žlutými trabanty, maluchem, čezetou, jawou a dvěma invalidními vozíky. Přijďte se s námi podívat na film, který při cestě vznikl, a popovídat si osobně s Danem Přibáněm o jeho zážitcích nejen z poslední cesty, ale i z těch předchozích po Africe a Jižní Americe. Vstupenka stojí 80,- Kč a výtěžek celé akce podpoří projekty SVĚTLA PRO SVĚT.

cz

Děkujeme všem, kteří se v roce 2016 zapojili do projektu Během proti slepotě a zajistili si startovné na závody běžecké série RunCzech přes SVĚTLO PRO SVĚT. Z tohoto projektu jsme během prvních čtyř měsíců roku 2016 získali pro naše projekty oční péče 605 000 Kč.

cz

Uzavřeli jsme účetnictví za rok 2015. Od vás, dárců, jsme v České republice získali v roce 2015 téměř 12 mil. Kč. Dalších 6 mil. Kč přidal na projekty SVĚTLA PRO SVĚT pro zrakově i tělesně postižené český stát prostřednictvím České rozvojové agentury. DĚKUJEME!

cz

Zasíláme opět pár novinek a zajímavostí z oblasti rozvojové spolupráce. Také bychom Vás chtěli pozvat na facebookovou stránku kampaně a upozornit na zajímavé akce, které můžete v květnu a červnu zdarma navštívit.

cz

Od smluvních partnerů RunCzechu jsme na poslední chvíli získali dodatečných 20 registrací na pražský maraton. Závod se běží 8. května a pro těchto 20 startovních čísel je prodloužen termín registrace.

cz

Sotva se nám uzavřely registrace na Sportisimo 1/2 maraton a Volkswagen maraton Praha, máme tady další běh ve kterém si můžete užít spoustu legrace a navíc podpořit naší organizaci SVĚTLO PRO SVĚT! Pokud se na závod Barvám neutečeš zaregistrujete přes nás, získáte startovní číslo o 50,Kč levněji, (tedy za 450,-Kč). Organizátoři nám navíc z těchto 450,-Kč zašlou 100,-Kč zpět, tato částka podpoří naše projekty oční péče v Africe.

cz

K dnešnímu datu zbývá Světlu pro svět, největšímu neziskovému partneru Prague International Marathon, posledních 90 startovních čísel. Ostatní neziskovky již hlásí vyprodáno, proto na nic nečekejte.

cz

V prvním letošním newsletteru naší kampaně se dozvíte mimo jiné co udělal zpěvák Stevie Wonder pro podporu inkluze osob s postižením nebo jaké to je trávit dovolenou poskytováním oční péče v rozvojových zemích (rozhovor s očním lékařem Jiřím Blažkem).

cz

František Táborský kytarista ze skupiny Chinaski poběží se SVĚTLEM půl maraton.

cz

V letošním roce je SVĚTLO PRO SVĚT charitativním partnerem běhu Palestra Kbelská 10. Jedná se o první jarní závod na kterém si můžete vyzkoušet, jak máte natrénováno před Sportisimo 1/2 maratonem Praha.

cz

Úžasná atmosféra a krásné aprílové datum - 2. dubna startuje 18. ročník pražského Sportisimo půlmaratonu.

cz

Poslední letošní newsletter je tady. Je na místě poděkovat Vám za Váš zájem o problematiku rozvoje, a to i v době, kdy je solidarita a pomoc lidem v zahraničí vystavována časté kritice. My ale věříme, že smysl má, že je správná a může mnohé změnit k lepšímu. Vždyť důstojný život je základní lidské právo. A právě souvislosti lidských práv a zdravotního postižení bychom se chtěli v prosincovém newsletteru mimo jiné dotknout.

cz

Co je ale v našem prostředí naprosto běžné, je o pár tisích kilometrů dál, ať už v chudých oblastech Jižní Ameriky, Asie nebo Afriky, nedosažitelný luxus. Mezinárodní den toalet na tento palčivý problém každoročně 19. listopadu upozorňuje. Ono totiž nejde jen o nějaké to pohodlí. Jde o lidské zdraví a často bohužel doslova o život. Obojí nám něco tak banálního, jako je záchod, denně chrání. A nemusí se vždy jednat o splachovací keramickou mísu, jak to důvěrně známe my...

cz

V říjnovém newsletteru se tedy dočtete zajímavá čísla o zrakovém postižení nebo zjistíte, jaký je význam bílé slepecké hole. Dále Vám přinášíme článek o strategii SAFE, která účinně bojuje s trachomem, nemocí, jenž oslepí každých 15 minut jednoho člověka.

cz

Stránky