Kdo jsme

Světlo pro svět - Light for the World je nevládní organizací, která se zaměřuje na léčbu slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa.

Demetu Gobe po operaci trachomu

Sdružení Světlo pro svět bylo založeno v České republice v srpnu 2007 jako sesterská organizace nevládních organizací sítě Light for the World, která v oblasti pomoci nevidomým úspěšně funguje již od roku 1988. Mezinárodní organizace Light for the World působí také v Rakousku, Spojeném království Velké Británie a Severního Irska, Německu, Švýcarsku, Belgii a Nizozemí.

Naše mise a poslání

Posláním Světla pro svět je prevence a léčba slepoty a podpora osob se zrakovým či jiným postižením v nejchudších oblastech světa.
Projekty se zaměřují na léčbu slepoty prostřednictvím operací šedého zákalu, prevence trachomu a léčení jeho následků, dále také na rehabilitace dětí s postižením a jejich začleňování do společnosti. Snažíme se o rozvoj a dodržování práv osob s postižením a zvyšování povědomí o této problematice.
 
Naše pracovní zásady jsou:
  • pomoc ke svépomoci
  • budování dlouhodobě udržitelných struktur
  • podpora vzdělávání místních odborníků
  • integrace osob se zdravotním postižením do všech oblastí života
 Žít s postižením v nejchudších zemích světa znamená patřit mezi nejchudší obyvatele naší planety. Pomáháme těm nejpotřebnějším, bez ohledu na jejich národnost, etnickou příslušnost, pohlaví či náboženské vyznání.
Více informací najdete ve Zprávách o činnosti.

 Richard Schinko, výkonný ředitel

fotografie Richard Schinko

Kontaktní osoba partnerství, spolupráce, média: Richard Schinko

+420 605 221 221
schinko [at] svetloprosvet.cz