Kdo jsme

Světlo pro svět - Light for the World je nevládní organizací, která se zaměřuje na léčbu slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa, zejména v Africe.

Demetu Gobe po operaci trachomu

Světlo pro svět bylo založeno v České republice v srpnu 2007 jako sesterská organizace původně rakouské společnosti Licht für die Welt, která úspěšně funguje již od roku 1988. V současné době vedle ČR a Rakouska mezinárodní organizace Light for the World působí také v Německu, Švýcarsku, Belgii, Nizozemí, Velké Británii a USA.

Naše mise a poslání

Posláním Světla pro svět je prevence a léčba slepoty a podpora osob se zrakovým či jiným postižením v nejchudších zemích světa.

Žít s postižením v nejchudších zemích světa znamená patřit mezi nejchudší obyvatele naší planety. Pomáháme těm nejpotřebnějším, bez ohledu na jejich národnost, etnickou příslušnost, pohlaví či náboženské vyznání.

Naše projekty se zaměřují na léčbu slepoty prostřednictvím operací šedého zákalu, prevence říční slepoty (trachomu) a léčení jejích následků a dále také na rehabilitaci dětí s postižením a jejich začleňování do společnosti. Snažíme se o rozvoj a dodržování práv osob s postižením a zvyšování povědomí o této problematice.

 Naše pracovní zásady

  • pomoc ke svépomoci
  • budování dlouhodobě udržitelných struktur
  • podpora vzdělávání místních odborníků
  • integrace osob se zdravotním postižením do všech oblastí života

Více informací rovněž najdete ve Zprávách o činnosti, případně na našich sociálních sítích instagram.com/svetloprosvetfacebook.com/svetloprosvet1. 

 Richard Schinko, výkonný ředitel
fotografie Richard Schinko

Kontaktní osoba partnerství, spolupráce, média: Richard Schinko

+420 605 221 221
schinko [at] svetloprosvet.cz