Během proti slepotě / Run Against Blindness

Registruj se na závody a vrať zrak jedné osobě v Africe / Register for a race and you restore the eyesight of one person in Africa at the same time!

Click here for the English version!

Od roku 2009 jsme charitativním partnerem běžecké série RunCzech. Nákupem registrace přes Světlo zaplatíte vždy alespoň jednu oční operaci v Africe.  Koupí startovního čísla přes naši organizaci nám pomáháte navracet zrak a financovat projekty oční péče v Etiopii, Burkině Faso a Jižním Súdánu.

V běžecké sezóně 2018 jsme skrze registrace na závody vybrali téměř 400 tisíc Kč, za které  v rozvojových zemích navrátíme zrak pěti stovkám osob trpícím šedým zákalem. Děkujeme! 

 Za pouhých 800,-Kč dokážeme vrátit zrak pomocí operace šedého zákalu anebo za 400,-Kč odstraníme následky druhé nejčastější příčiny slepoty - trachomu.

Jak můžeš svým během pomoct?

  • Zakoupením startovního čísla u nás. Registrace do všech otevřených závodů je možná při rozkliknutí políčka Registrovat
  • Můžeš se stát naším Dobroběžcem a uspořádat sbírku mezi přáteli, kolegy a rodinou a vrátit tak zrak více lidem. Jak taková sbírka vypadá se můžeš podívat tady. Máš na to odvahu? Pro více informací prosím napiš na email: info [at] svetloprosvet.cz
  • Běhej v našem tričku. Komu by neslušela žlutá :) Navíc se na tebe budou při závodu zaměrovat naši fotografové a díky tomu budeš mít pěkné běžecké fotky.

PRAŽSKÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY V ROCE 2020 BYLY VZHLEDEM K PANDEMII COVID-19 ZRUŠENY.

Vaše již zakoupená registrace se automaticky přesouvá na sezónu 2021. Více podrobností na www.runczech.com.

Závod Datum závodu Cena
 Sportisimo 1/2maraton Praha 2020 (registrace) VYPRODÁNO  6.9.2020 1.950 Kč 
Volkswagen Maraton Praha 2020 (registrace) 11.10.2020 2.350 Kč

 Pokud nemůžete sehnat startovní číslo ani u jiných neziskových organizací, zkuste nás kontaktovat a zařadit se na čekací listinu. Možná někdo svou registraci neuhradí nebo nebude nakonec moci běžet. Pište na info [at] svetloprosvet.cz.

 

REGISTRACE KROK ZA KROKEM DO ZÁVODŮ  RUNCZECH:

1) Vyplníte registrační formulář a odešlete. Registrovat se musí každý běžec zvlášť, pro jeden email je možná pouze jedna registrace na jeden závod.

2) Automaticky se vám vygeneruje email s var. symbolem, číslem účtu a částkou (v případě uvedení špatného var. symbolu se platba nespáruje).

3) Startovní poplatek je potřeba uhradit do 3 dnů. Poté Vám systém automaticky zašle upomínku a pokud ani pak do 2 dnů neobdržíme platbu, obsazené číslo se znovu uvolní.

4) Po úhradě startovního poplatku do 5 prac. dnů a připsání na náš účet (pod správným var. symbolem) se platby propojí a odešle se vám email č. 2 s registračním kódem.

5) Dle návodu v emailu si na stránkách runczech.cz vytvoříte svoje Runners ID (nebo se přihlásíte do již existujícího ID), vložíte náš registrační kód a tak získáte startovní číslo.

6) Startovní číslo si vyzvednete před závodem přímo u RunCzechu.

Přejeme krásné sportovní zážitky!