Přeskočit na obsah

Během proti slepotě / Run Against Blindness

Registruj se na závody a vrať zrak jedné osobě v Africe / Register for a race and you restore the eyesight of one person in Africa at the same time!

FOR ENGLISH PLEASE CLICK HERE

Od roku 2009 jsme charitativním partnerem běžecké série RunCzech. Nákupem registrace na závod přes Světlo pro svět přispějete vždy alespoň na jednu oční operaci v Africe. Koupí startovního čísla přes naši organizaci pomáháte navracet zrak a financovat projekty oční péče v Etiopii, Burkině Faso, Jižním Súdánu, Ugandě a Konžské demokratické republice.

Jsme hrdí na to, že jsme dlouhodobým charitativním partnerem štafetového závodu Diplomatic Cup, který je pod záštitou ministra zahraničních věcí a který je speciálně určen pro zaměstnance MZV, ambasád a členy diplomatického sboru.

Za pouhých 800,-Kč dokážeme vrátit zrak jednomu člověku pomocí operace šedého zákalu. Za 400,-Kč odstraníme následky druhé nejčastější příčiny slepoty – trachomu.

Můžete nás podpořit zakoupením čísla na tyto závody:
1/2Maraton Praha 20246.4.20243.750,- KčZÁVOD UŽ SE USKUTEČNIL
Diplomatic Cup25.6.20244.000-5.600,-Kč za tým (viz info níže)ZÁVOD UŽ SE USKUTEČNIL

Jak můžeš svým během pomoct?

 • Zakoupením charitativního startovního čísla u nás. Registrace do všech otevřených závodů je možná při rozkliknutí linku výše.
 • Můžeš se stát naším Dobroběžcem a uspořádat sbírku mezi přáteli, kolegy a rodinou a vrátit tak zrak více lidem. Máš na to odvahu? Pro více informací prosím napiš na email: info@svetloprosvet.cz.
 • Běhej v našem tričku. Komu by neslušela žlutá🙂.

Pokud je závod u RunCzechu i u naší organizace vyprodán a nemůžete sehnat startovní číslo ani u jiných neziskových organizací, zkuste nás kontaktovat a zařadit se na čekací listinu. Možná někdo svou registraci neuhradí nebo nebude nakonec moci běžet. Pište na info@svetloprosvet.cz.

REGISTRACE NA DIPLOMATIC CUP:

 • Za celou štafetu se registruje pouze jeden člověk. Ten následně obdrží e-mail s výzvou k platbě a s variabilním symbolem. Následně buď uhradí částku najednou, nebo může poslat každý běžec platbu za sebe – ale všichni platící musí použít stejný variabilní symbol. Po zaplacení dostanete kód k závodu a s ním se všichni čtyři běžci registrují na stránkách RunCzechu v kategorii Diplomatic Cup.
 • Na výběr máte při registraci ze tří cenově odlišných variant:
  • Basic – cena obsahuje jednu operaci šedého zákalu – 4.000,- Kč za celý tým
  • Silver – cena obsahuje dvě operace šedého zákalu – 4.800,- Kč za celý tým
  • Gold – cena obsahuje tři operace šedého zákalu – 5.600,- Kč za celý tým

REGISTRACE KROK ZA KROKEM DO ZÁVODŮ RUNCZECH:

 • 1) Vyplníte registrační formulář a odešlete. Registrovat se musí každý běžec zvlášť, pro jeden email je možná pouze jedna registrace na jeden závod.
 • 2) Automaticky se vám vygeneruje email s variabilním symbolem, číslem účtu a částkou (v případě uvedení špatného variabilního symbolu se platba nespáruje).
 • 3) Startovní poplatek je potřeba uhradit do 3 dnů. Poté Vám systém automaticky zašle upomínku a pokud ani pak do 2 dnů neobdržíme platbu, obsazené číslo se znovu uvolní.
 • 4) Po úhradě startovního poplatku do 5 prac. dnů a připsání na náš účet (pod správným var. symbolem) se platby propojí a odešle se vám email č. 2 s registračním kódem.
 • 5) Dle návodu v emailu si na stránkách runczech.cz vytvoříte svoje Runners ID (nebo se přihlásíte do již existujícího ID), vložíte náš registrační kód a tak získáte startovní číslo.
 • 6) Startovní číslo si vyzvednete před závodem přímo u RunCzechu.

Přejeme krásné sportovní zážitky!