Přeskočit na obsah
Ein Kind mit Behinderung sitzt lachend neben seinen Klassenkameradinnen. Sie tragen alle einen rosa Pulli. Die Lehrerin beugt sich über das Kind und hält seine Hand, während es in dem Heft vor ihm zu schreiben versucht.
Abdi Tesfaye © Ulrich Eigner

Etiopie

V Etiopii Světlo pro svět podporuje zdraví očí, zasazuje se o inkluzivní vzdělávání, bojuje proti zanedbávaným tropickým nemocem a překonává bariéry, s nimiž se lidé se zdravotním postižením každodenně potýkají.

Ke zdraví očí přistupujeme holisticky. Poskytujeme služby v oblasti očního zdraví v komunitách a školách, školíme lékaře, optiky a učitele, aby mohli oslovit lidi v jejich komunitách a školách.

Naše stěžejní práce v oblasti inkluzivního vzdělávání mění budoucnost dětí se zdravotním postižením. Vzděláváme a podporujeme rodiče, školy a celou komunitu a řešíme potřeby jednotlivých dětí.

S cílem zajistit inkluzi na všech úrovních úzce spolupracujeme s ministerstvem školství, školami a středisky pro přípravu učitelů. Světlo pro svět se zasazuje o práva lidí se zdravotním postižením, protože jsou pro budoucnost Etiopie klíčová.

Obecné prostředí v Etiopii podporuje pokrok v oblasti očního zdraví a začleňování osob se zdravotním postižením do společnosti. Stále však přetrvávají problémy, jako je bezpečnost, pandemie a velký nedostatek služeb.

Společně s našimi partnery jsme toho v Etiopii již mnoho dokázali. Zůstáváme však ambiciózní. Od nové akademie pro začleňování osob se zdravotním postižením až po posílení systémů očního zdraví a inkluzivního vzdělávání. Jsem hrdý na pokrok, kterého jsme již dosáhli na cestě k inkluzivní společnosti pro všechny.

Aynalem Tefera, ředitelka Světla pro svět v Etiopii.
Aynalem Tefera

Ředitel pro Etiopii

A.Tefera@light-for-the-world.org