Přeskočit na obsah
Viele Kinder mit und ohne Behinderungen sitzten vor einer braunen Wand. Sie sind alle bunt angezogen und lachen.
Viele Kinder mit und ohne Behinderungen sitzten vor einer braunen Wand. Sie sind alle bunt angezogen und lachen.

Programové země

Naše práce se soustředí zejména na subsaharskou Afriku. Mezi země, ve kterých působíme, patří Burkina Faso, Etiopie, Konžská demokratická republika, Mosambik, Uganda, Tanzánie, Jižní Súdán a Keňa.

 • Burkina Faso
  V Burkině Faso v západní Africe podporujeme zvyšování dostupnosti místní oční péče, zejména pro děti. Podporujeme osoby se zdravotním postižením na cestě k soběstačnosti prostřednictvím projektů zaměřených na inkluzivní vzdělávání, rehabilitaci a snazší přístup k práci.
 • Etiopie
  V Etiopii školíme lékaře a zdravotníky v oblasti oční péče a podporujeme oční kliniky v jejich každodenní práci. Aktivně bojujeme proti infekčním příčinám slepoty, kterým lze předcházet, jako je trachom. Soustředíme se také na vzdělávání a rehabilitaci dětí s postižením.
 • Keňa
  V Keni se soustředíme především na usnadnění přístupu ke vzdělání a na trh práce pro osoby se zdravotním postižením, aby mohly podporovat samy sebe i své rodiny a vést samostatný život.
 • Mosambik
  Na oční klinice Světla pro svět v přístavním městě Beira a v mnoha menších nemocnicích poskytujeme obyvatelům Mosambiku oční péči. V našich projektech pracuje první dětský oftalmolog v zemi. Dětem a mladým lidem s postižením pomáháme získat přístup ke vzdělání a rehabilitaci.
 • Jižní Súdán
  Naše práce v Jižním Súdánu se vyznačuje inkluzivní nouzovou pomocí, zajišťováním rehabilitací a vzděláváním vnitřně vysídlených osob. Naším zájmem je posilování práv osob se zdravotním postižením, konkrétní zlepšování jejich životních podmínek a mírové soužití v uprchlických táborech, které podporujeme i skrze sportovní projekty.
 • Uganda
  Naším hlavním zájmem v Ugandě je oční péče u dětí i dospělých a usnadnění přístupu na trh práce pro lidi se zdravotním postižením.