Přeskočit na obsah
Mitarbeiterin Sophia Mohammed aus dem Südsudan sitzt in dem Schlafzimmer eines Mädchens. Das Mädchen sitzt auf ihrem Schoß und blickt lächelnd in die Kamera. Seine Mutter sitzt hinter den beiden auf dem Bett und hat einen glücklichen Gesichtsausdruck.
Südsudan Juba Nyabedeng (11) and Silvana Lawrence (47) with Sophia Mohammed. © Jako Klamer

Jižní Súdán

Světlo pro svět školí partnery v daných zemích, včetně dalších nevládních organizací, v oblasti nouzové pomoci zohledňující genderové aspekty a postižení.

Podporujeme rozvoj místních organizací osob se zdravotním postižením a národních komunit neslyšících. Podporujeme mladé lidi s postižením, učitele a rehabilitační pracovníky. Bojujeme za právo na kvalitní inkluzivní vzdělávání dětí se zdravotním postižením v Jižním Súdánu. Žádné dítě by nemělo přijít o vzdělání.

Jižní Súdán se nachází uprostřed vleklé humanitární krize, která stále přerůstá v občanskou válku. Nemocnice a zdravotnické služby jsou značně podfinancované. Mnoho dětí – zejména dětí se zdravotním postižením – nemůže uplatnit své právo na vzdělání.

V posledních letech jsme v Jižním Súdánu dosáhli mnoha úspěchů. Pomohli jsme vytvořit první slovník znakového jazyka, zasadili jsme se o inkluzivní vzdělávání u vlády a oslovili mnoho mladých lidí založením fotbalového týmu nevidomých a volejbalového týmu neslyšících. Jsem hrdý na to, jaký dopad máme díky našim kolegům v kanceláři v zemi a našim místním partnerům v Jižním Súdánu.

Sophia Mohammed, národní ředitelka Světla pro svět v Jižním Súdánu
Sophia Mohammed

Ředitel země Jižní Súdán

s.mohammed@light-for-the-world.org